Reklam
Reklam

Üç ana cadde ile meydanlarda sigara içme yasağı geldi

Pandemi kuralları Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunun 11.11.202 tarih 2020/101 sayılı kararı açıklandı. Buna göre üç ana cadde ile üç kent meydanın sigara içilmesi yasaklandı. Yasaklara uymayanlara 900 Tl para cezası geliyor

Üç ana cadde ile meydanlarda sigara içme yasağı geldi
12 Kasım 2020 - 20:38 - Güncelleme: 15 Kasım 2020 - 19:44

 Ülkemizde artan COVİD-19 salgınının önlenmesi için Elazığ Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunun 11.11.202 tarih 2020/101 sayılı kararı açıklandı . Alınan bir dizi yasaklar İlimizde de uygulanmaya başlandı. İl Hıfzıssıhha kurulu kararına göre Gazi Caddesi, Vali Fahribey Caddesi, Hürriyet Caddesi sigara içilmesinin kısıtlanmasına  ayrıca vatandaşların yoğun olduğu cadde ve sokaklarda özellikle trafiğe kapalı olanlar insan yoğunluğu olan meydanlar (15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Ahmet Aytar Meydanı ve Kültür Park) ile toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme kısıtlanmasına getirilmesine denetimlerin kolluk kuvvetlerince ve sigara denetim ekiplerince yapılmasına aykırı durumda 900 Tl idari para cezası uygulanmasına karar verildiği görüldü.
Öte yandan 65 yaş sınırlamasında ise  65 yaş üzeri vatandaşların 10.00- 16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabileceklerine, 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan Kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlaması hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri olmak üzere kamu görevlileri ile İşletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlarından durumlarını aktif sigortalıklarının gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek odaları başkanlarının muaf tutulmasına karar verildi.     

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum