Vatandaşlar sıkıntı yaşıyor, yetkililer seyretmeye devam ediyor...

Elazığ kent merkezinde hasarlı olan binaların yıkımı esnasında belediyenin denetimsizliği ve yıkım şirketlerinin sorumsuzluğu esnafı ve halkı toz dumanına maruz bıraktı. Mahalle aralarında ve köfteciler sokağında esnaf kapılarını, camlarını kapatmak zorunda kalırken halkta yıkım yapıldığında toz ve duman içinde kalan sokaktan koşarcasına kaçtıkları görüldü

Vatandaşlar sıkıntı yaşıyor, yetkililer seyretmeye devam ediyor...
15 Ekim 2020 - 21:00 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 19:17

Elazığ kent merkezinde hasarlı olan binaların yıkımı esnasında belediyenin denetimsizliği ve yıkım şirketlerinin sorumsuzluğu devam ediyor. Kent merkezinde gerçekleştirilen hasarlı binaların yıkım çalışmaları son hızıyla devam ederken halk ve esnaf bu durumdan olumsuz etkileniyor. Esnaf kapı ve camlarını indirirken halk yıkım yerlerinden hızlıca uzaklaşmak zorunda kaldı. Merkez de bulunan yıkımlar ise birçok esnafın bulunduğu köfteciler sokağını toz içinde bıraktı. Yarım saatten fazla kalan toz dumanından dolayı insanlar köfteciler sokağına giremedi ve neden yeterince sulama yapmıyorlar bari gece kimsenin olmadığı zamanlarda yapsınlar şu halimize bakın diye yakındılar.

‘’İnsan sağlığına etkileri de çok fazla’’
 Elazığ Tabip Odası Başkanı Özcan Uçar ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;  “Yıkım esnasında çıkan tozların ağza, göze girmesi ve bu durumun uzun süreli olması durumunda insanların ileri zamanlarda sağlık problemleriyle karşılaşmasına neden olabilir. Özellikle astım, bronşit ve akciğer hastaları olan insanlara bu gibi tozlar daha da kötü etkiliyor. Elazığ’da maalesef buna çok dikkat edilmiyor, normalde bu tür yıkımlarda yıkım esnasında çıkan tozu önlemek için yıkılan binaya yoğun bir sulama yapılması gerekiliyor. Ama bu yıkımlarda belediye çok kontrol etmiyor bu durumu kendi evimin yanında da yaşadım. Belediye yıkım ekiplerini kontrol etmediği için yıkım ekipleri de ekstra masraf gelmesin diye yetersiz suluma yapıyor ya da sulama dahi yapmıyor. Maalesef bu gibi tedbirsizliklerden dolayı son birkaç gündür Elazığ birçok yerinde toz bulutu oluşuyor buda insan sağlığını olumsuz etkiliyor. Umarım en kısa sürede gerekli tedbirler alınır’’ diye belirtti.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum