CEZMİ ORKUN

CEZMİ ORKUN


Çiftetelli

21 Kasım 2021 - 21:26

Değerli vatandaşlar AKP iktidarı yaptığı ve yapmaya devam edeceği zamlarla üretici ve tüketicileri nefes alamaz duruma getirmiştir. Ben bu yazımda rakamsal değerler veremiyorum çünkü bu rakamlar artık yerinde durmuyor sürekli değişiyor. Bu nedenle genelleme yapıyorum. AKP iktidarı ve koşulsuz destekçisi MHP ne yapıyor peki,
Doğalgaza ZAM
Elektriğe    ZAM
Benzine      ZAM
Mazota       ZAM
LPG’ye       ZAM
Gıda ürünlerine      ZAM
Tarımsal ürünlere   ZAM
Sanayi ürünlerine    ZAM
Sebze ve meyvelere ZAM
Giyim ve kırtasiye ürünlerine  ZAM
Hülasa yaşam için gerekli her şeye   ZAM ZAM ZAM ZAM…….

Değerli vatandaşlar bizlere yaşatılan tüm bu olumsuzluklar bildiğiniz gibi enerji kaynaklarının, tahıl ürünlerinin, sanayi, gıda ve ilaç hammaddelerinin ithal edilmesini etkileyen döviz hareketlerini başarı sayan iktidarın elde ettiği sonuçlardır. Bu sonuçlar ile AKP yönetimi bizlere;

Araçlarınızı parka çekin, üretim yapmayın, dengeli beslenmeden vazgeçin, hastalanmayın, traktörlerinizi bağlayın, aydınlatmak için elektriği, ısınmak için Doğalgazı kullanmayın vs.yaşamayın kardeşim yaşamayın diyor değil mi?

Bu iktidarın icraat ve uygulamadaki yetersizliklerinin sonucu olarak; Sanayici beklemede, Üretici şaşkın, çiftçi-esnaf-işçi-memur-emekli-öğrenci perişan durumda…… Yarın ne olacak endişesi içerisinde.

Değerli vatandaşlar fiyatlar artık yerinde durmuyor. Tıpkı dolar ve euro gibi çiftetelli oynuyor. Ancak milletimiz yorgun, bitkin, çaresiz oyuna katılamıyor. Bu oyuna sebep olan kim? Sizinde bildiğiniz gibi AKP ve destekçisi MHP. Milletimiz sadece ve sadece seyrediyor ve oyun sırasının kendisine gelmesini bekliyor.. Milletimiz sıra kendisine geldiğinde bu oyuna öyle bir katılacak ki görme gitsin!
Selam ve Saygılarımla

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum