CEZMİ ORKUN

CEZMİ ORKUN


Zor oyunu bozar

12 Ocak 2022 - 18:29

Değerli vatandaşlar “ölümü gösterip sıtmaya razı etmek” sözü AKP Yönetimi anlayışında, sizin de bildiğiniz gibi beterin beterini gösterip su an ki kötü durumu meşru ve mazur göstermektir. Çünkü, Mevcut AKP yönetimi özellikle son bir aydır tam da bu sözün gereğini yapıyor.
Sıtma, veba ve kolera gibi kötü huylu salgın hastalıkların en kötü sonucu ölümdür. Yukarıda  anlatmak istediğim tam da budur. Yani salgın hastalıklar tedavi edildiğinde geri dönüşü mümkün ancak ölüm halinde geri dönüş yok. Bu nedenle kötü bir durum olmasına rağmen geri dönüşü, telafisi ya da düzeltilebilir olanı tercih etmek, telafi edilemez olana göre kötü olmasına rağmen daha iyidir. Bakınız;
20.Aralık.2021 gününe kadar döviz kurunu sürekli arttırmakta yeis görmeyen AKP iktidarı milletimizi oldukça endişelendirmiştir. Ancak bir gecede doları 12 TL seviyesine çekerek bir taşla iki kuş vurmuştur.

  1. Ekonomistlere göre dolar kurunun 8 TL civarında olması gerekirken 18 TL’den 12 TL’ye indirmek suretiyle milletimizi kötünün iyisi 12 TL’ye razı etmiştir ve
  2. Yandaşlarını bir gecede zenginleştirmiştir.
Yani dolar kurunu 18 TL’ye çıkarıp ölümü göstermiş, kuru olması gereken 8 TL’den 12
TL’ye çıkararak milleti sıtmaya razı etmiştir. Bunu yaparken garip gurabadan alıp zengini daha zengin etmiştir. Değerli vatandaşlar tüm bu işlemler AKP yönetimince bilinçli olarak tasarlanan ve uygulamaya alınan şeytani düşüncelerin hayatiyet kazanmasından ibarettir. 
 
Ayrıca; AKP iktidarının özellikle son bir aydır istisnasız her alanda yaptığı ve yapmaya devam edeceği  zamların vatandaşlar üzerindeki etkisi oldukça yıkıcıdır. Vatandaşın alım gücünü bu oranda arttırmazsanız ölüme mahkum etmiş olursunuz. AKP yönetimi  tüm bunlardan sonra maaşlarda sözde enflasyon oranı kadar bir zam ile muhatapların ağzına bir parmak bal çalmak suretiyle hezeyanların önünü alarak milleti açlığa razı etmiştir. 
 
Emekli, esnaf, çalışan, sanayici hülasa tüm toplum şaşkın. Gelecek endişesi varlığını sürdürüyor. Üretime yönelik bir politika yok. Dış borç almış başını gidiyor. Bütçe dikiş tutmuyor. Hülasa ülke bir çıkmaza sürükleniyor.
 
Bu arada ilginç söylemlerle karşılaşıyoruz. AKP Genel Başkanı, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ekonomiye dair değerlendirme yaparken "En zoru geride bıraktık. Bundan sonra emeklerimizin karşılığını alma, milletimize, hedeflerimize adım adım yaklaştığımızı gösterme vaktidir. ….Yaptığımız hata, bıraktığımız eksik sadece şahsımızı değil davamızı da etkiler.” İfadelerini kullanmıştır. Bu konuşmasında ki; Zarar vereceğini söylediği dava ve bu davanın hedefinin ne olduğu ise muamma!
 
AKP Genel Başkanı, il başkanları toplantısında yaptığı diğer konuşmasında ise muhalefete yönelik ” Biz ülkeyi terk etmeyeceğiz, muhalefet ne yaparsa yapsın. Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, ……. Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız.” İfadelerini kullanmıştır. Çok tehlikeli bir ifade.
 
Tüm bu söylem ve eylemler Cumhur ittifakının demokratik yollarla iktidarlarını devam ettirmelerinin mümkün olmadığını görmekte, iktidarda kalabilmek için ise alternatif yollara baş vuracaklarının işaretini vermektedir. Değerli vatandaşlar uyanık olmak zorundayız çünkü; AKP yönetimi ve koşulsuz destekçileri el ele vererek, Muhalefet partilerini yaratacakları kaos ortamının partneri pozisyonuna sokup olağanüstü hal uygulamalarıyla iktidarlarını devam ettirmek istiyorlar. 
 
Cumhur ittifakının iktidarı kaybetmesi halinde sorumlulardan sorulacak hesabın ağırlığı altında ezileceklerini biliyorlar. Çözüm ya ülkeyi terk etmek ya da iktidarlarını sürdürmek. Zaten konuşmadaki “biz ülkeyi terk etmeyeceğiz!” sözü ile de aslında her ne olursa olsun, iktidarda kalma mecburiyetlerini ifşa etmişlerdir.
 
DOĞRU PARTİ olarak İktidar yönetimini ve koşulsuz destekçilerini uyarıyoruz. Gayri meşru uygulamalarla milletimize yeni acılar yaşatmamanızdır. Tüm bu söylem ve eylemleriniz ile planladığınız oyunun milletimiz farkındadır ve bu oyunu bozacaktır. Biliniz ki  ZOR oyunu bozar. DOĞRU olan sandığı milletin önüne getirmek ve milletin vereceği karara saygı duymaktır.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum