PROF. DR. SABAHATTİN DEVECİOĞLU

PROF. DR. SABAHATTİN DEVECİOĞLU

SPORDA

BU MAÇI KAZANACAĞIZ

17 Mart 2020 - 16:38 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 18:23

FIFA,dünyadaki herkesin koronavirüsü yayılımla mücadelede beş temel taktiği takip etmesini isteyen bir eğitim kampanyasını, altı dünyaca ünlü koçun liderliğinde başlattı.
Futbol başarısında böylesine önemli bir rol oynayan taktikler sayesinde antrenörler, WHO'nun COVID-19'a karşı temel koruyucu korumalarını kullanmak virüsü yenmek için beş adımlık  (eller, dirsek, yüz, mesafe ve his) oyun planını uygulamak için birleşti.
FIFA Küresel Futbol Geliştirme Şefi Arsène Wenger, “Hepimiz koronavirüs ile ilgili durumun ciddi olduğunu biliyoruz ve önce sağlığı korumalıyız” dedi.  “Bunlar koronavirüs ile başa çıkmak için beş temel taktik ve sizi her zaman bu beş temel taktiği disiplinle takip etmeye çağırıyorum,.” Uyarısında bulundu.
Koronavirüs salgını, Avrupa futbol ekosisteminde benzeri görülmemiş bir lojistik, finansal ve yasal ikilem karmaşıklığı getiriyor. UEFA, 55 üye derneğin temsilcileri, ligleri ve oyuncu temsilcileri ile birlikte ulusal yarışmaların, Euro 2020 ve UEFA'nın kulüp turnuvalarının zamanlamasını tartışmak için bir video konferans toplantısı düzenleyecek
Koronavirüs dünyaya yayılırken, en iyi beş Avrupa futbol liginin tümü, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ile birlikte, fikstürlerin Nisan ayında devam edebileceğini umarak oyunları askıya aldı. Bununla birlikte, koronavirüs salgınının Mayıs-Haziran aylarında Avrupa'daki zirvesine ulaşması beklendiğinden, kısa süre sonra futbola geri dönmek giderek olası görünmemektedir.
FIFA Başkanı Gianni Infantino, “Bu önerileri uygulayın ve WHO nun  koronavirüs ile mücadele çabalarında destekleyin.  Birlikte bu zor maçı kazanacağız. ” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum