AYLİN SOLMAZ

AYLİN SOLMAZ


18 Mart

18 Mart 2022 - 17:17

Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümünde, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Kahraman Türk Ordusunun Çanakkale savaşında verdiği mücadele yalnızca Türk Tarihi açısından değil dünya tarihinin akışını etkileyecek derecede önemli bir zaferdir.
Bu cephede alınan galibiyet Türk milletinin gücünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Çanakkale cephesinde Anadolu halkının verdiği azim, mücadele Kurtuluş savaşı meşalesini de ateşlemiştir.
Çanakkale, Türk ulusunun bağımsızlık söz konusu olduğunda ne kadar kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza dek hatırlatan bir cephedir. Çünkü Türk ordusu silah gücü ve muharebe taktikleri bakımından çok üstün bir güce karşı zafer kazanmıştır. Aynı zamanda Çanakkale de Türk Askerinin insanlığını savaş alanlarında bile yitirmediği düşmanına dahi merhamet gösterebildiğine şahit olunmuştur.
Askerimiz düşmana karşı verdiği zorlu mücadeleyi zaferle sonuçlandırmıştır. Dünya tarihine ‘’Çanakkale Geçilmez!’’ ilkesini bir daha asla silinmemek üzere yazdırmıştır. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. 18 Mart şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum