ERHAN DABAK

ERHAN DABAK

YAZIYORUM

Birliktelik güç verecektir

16 Haziran 2021 - 14:54

İlimizde yaşanan 24 Ocak depremi ile birlikte pandemi süreci şehir adına karamsarlığın yaşandığı bir dönem oldu.

Daha önce ağır giden ekonomik sıkıntılar, gelişememenin verdiği moralsizlik, çözülemeyen sorunların yaşattığı kaygılar…

Bunlara deprem ve pandemi eklenince her kesimden şehir insanını umutsuzluğa, karamsarlığa düşürdü.

Bu tablo önümüzdeki süreçte de devam ettiği takdirde şehrin gelişmesi ne kadar bir sürede gerçekleşir tahmin bile edilemez.

Bu nedenle şehri yönetenlerin ve sorumluluk alanların ciddi bir şekilde bireysel değil, bütünsel bir anlayışla hizmet etme zorunda olduklarını ifade etmek isterim.

Biz medya kuruluşu olarak bu anlayışı, İlimizin yaşadığı sıkıntılı süreçte görevimizin en iyisini yapmak için gayret gösteriyoruz.

İmkanlar çerçevesinde misyonumuz olan İlimizin gelişmesini sağlayacak ancak bu güne kadar çözülememiş sorunları gündeme getirme, takip etme, sorunların çözümü, sonuçlandırma konusunda ısrarımız bundan sonra da devam edecektir.

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir süreçte bir taraftan altyapıyı güçlendirmeye yönelik çalışmalar yaparken diğer taraftan yazılı bir medya oluşumu konusunda çalışmalar içerisindeydik.

Sadece dijital ortamda okurlara ulaşmanın yanında dijital alanı kullanamayan kesimlerinde ilin sorunlarından haberdar olunması, gerçeklerin bilinmesi konusundaki öngörümüz yazılı alanda da okurlara ulaşmanın gerekli olduğunu yönündeydi.

“Bir elin nesi var iki elin sesi var” Ata sözünde “İnsanlar büyük işleri tek başına yapamaz. Başkasıyla iş birliği yapmalıdır ki önemli bir varlık gösterebilsin” anlayışı ile Elazığ medyasında bir ilke imza attık.…

Haftalık yayın hayatını sürdüren “SONSÖZ” Gazetesinin bugüne kadar gösterdiği yayıncılık anlayışının bizim yayıncılık anlayışımız ile örtüşmesi “SONSÖZ” Gazetesi ile Birlikteliğimizin en önemli sebebi oldu.

elaziginsesi.com haber sitesinde gündeme alınan ve elaziginsesi. webtv de konuşulan konuların daha çok kitlelere ulaşması misyonunun yazılı medya olarak “SONSÖZ” Gazetesi aracılığı ile sağlanacak olması bizim için önemliydi.

Çünkü, “SONSÖZ” Gazetesi İlimizin yaşadığı mevcut şartlara rağmen 41.nci sayısına ulaşmasının yanında içerik olarak da diğer yayın organları arasında bir ayrıcalık ortaya koymuştu.

Bu birlikteliğin gerçekleşmesi ile “SONSÖZ” Gazetesinin gündem belirleyen dosyalarla daha da dikkat çeken bir medya kuruluşu haline geleceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Atılan ilk adımla sağlanan birlikteliğin kamuoyunun beklentilerini de bir nebze olsun gidereceğine inanıyoruz

Çünkü” SONSÖZ” Gazetesininde elaziginsesi.com haber sitesi ve elaziginsesi.webtv ile aynı yayıncılık anlayışını önemsemesi hedeflenen noktada başarının temel anahtarı olacaktır.

Artık yaşadığınız sorunları çok rahatlıkla bizlere iletebilir,sesinizin daha da fazla duyurulmasını sağlayabilirsiniz.

Sorunların gündeme gelmesinde birilerinin hatırını kırar mıyız, birileri alınır mı? düşüncesini bir kenara bırakarak sorunların dile getirilmesi ve çözümü için var gücümüzle gayret göstereceğiz.

Hani bir atasözü var ya… “İyilik et, at denize , balık bilmezse Halik bilir”.

Biz de aynı anlayışla işimizi en iyi şekilde yaparak sorunlarını çözmüş, gelişmeyi yakalayan bir şehrin hayali kurabilelim.

Birileri rahatsız olacaksa da olsun.

En azından mağdur olan çoğunluğun haykıran sesi oluruz.

İnsanların geleceğine aydınlıkla bakabilmeleri adına umutlarına ışık olacak bir ortamı sağlayabilmek için elimizden geleni yaparız.

O bize yeter…

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum