ERHAN DABAK

ERHAN DABAK

YAZIYORUM

YENİ DÖNEME HAZIRLANIRKEN…

24 Ekim 2019 - 14:25 - Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 10:49

Yazılı ve Görsel Medya yıl içerisinde belirli dönemlerde okurların karşısına çıkarken farklı değişiklikler gerçekleştirirler. Bu yenilikler kurum içerisinde yaşandığı gibi görsel ve yayın içeriklerinde de değişiklikler sağlanır.
…..
Bu kapsamda bizde hem elaziginsesi.com haber sitemizde hem de yayın hayatına başladığımız elaziginsesi.webtv’mizde yeni dönem de bazı değişiklikler yapmayı hedefliyoruz.
Bildiğiniz gibi her iki yayın mecramızda farklı haberlere imza atmaya gayret gösteriyoruz. Gündemde rutin haberlerin yanında takipçilerimizin haberdar olamadığı ve İlimizde yaşananların yayınlanamadığı konuları da gündeme taşıyarak okurlarımızın bilgisine sunuyoruz.
Bu yayıncılık anlayışımız bazı kesimler tarafından ilgi ve memnuniyetle karşılanırken bazı kesimler tarafından hoşnutsuzlukla karşılandığını görüyoruz.
  ……
Elaziginsesi.com haber sitesinde yayınlara ilk başladığımızdan bu güne kadar haber sitemizde takipçi sayımızda bir hayli artış olduğunu gözlemledik.
İlk başlarda tekil olarak küçümsenecek sayıda olan takipçi oranımız yayına başladığımız günden itibaren önemli artışlara gerçekleşti. Öyle ki gündeme getirdiğimiz haberler bazen diğer yayın organları tarafından sayfalarında değerlendirdiklerini gördük. Bu bizim için önemli bir gelişmeydi. Bundan sonra hedefimiz daha çok takipçi sayısına ulaşarak hem halkın sorunlarını dile getirmek hem de çok insanın gelişmelerden haberdar olmasını sağlamak olacaktır.
Hedefimiz gerçek tekil sayımızı artık on binlerini üzerine çıkarmak olacaktır.
 …..
Elaziginsesi.com haber sitesindeki başarı oranının İlimizde ilk olarak gerçekleştirdiğimiz elaziginsesi.webtv de de yakalamak istiyoruz. İlk başladığımızda çevremizde bunlar başaramaz dediklerini duyduğumuz dost(!)lara inat gerçekleştirdiğimiz ilkeli ve objektif yayınlarımızla kamuoyunda önemli desteler gördük. Proğramlarımızın ilin temel sorunlarına ele aldığı ve öemli konuların konuşulduğu bir medya olduğumuz yönünde yapılan olumlu görüşler bu alanda da doğru bir yönde olduğumuzu bir kez daha kanıtladı. 
Yeni dönem de hedefimiz webtv’mizde de konuşulamayan konuları gündeme taşıyarak kamuoyunu doğru bilgilendirmesine yardımcı olmaktır.
Bu arada farklı programlarda toplumun sesini duyurmaya gayret göstereceğiz.
…..
Gerçekleştirdiğimiz yayınlarımız da kamuoyunda büyük teveccüh gördüğümüz gibi bazı kesimlerinde memnuniyetsizlik yarattığımızı söylemiştim.     
Bizim yayınlarımızdan rahatsız olan kesimler yüzümüze karşı söyleyemezlerse bile arkamızdan olumsuz aslı olmayan dedikodular, şikayetlerle çalışmalarımıza engel olmaya çalıştıklarına şahit olduk.
Bunun ilk örneği elaziginsesi.com haber sitemizin de yaptığımız haberlerin sosyal medyada paylaşımlarına yapılan şikayetlerle kapatılması buna en iyi örnektir. Bildiğiniz gibi elaziginsesi.com haber sitesinde yayınladığımız haberleri haber sitemize ait ve diğer gruplarındaki paylaşımlarımızla yüzbinlerce vatandaşa ulaşmak imkanı sağlanıyordu. Bunun önü kesildi. Sosyal medya hesabımız yoğun şikayetler neticesinde elaziginsesi.com haber sitesina ait facebook sayfası kapatıldı.
Yine şahsıma ait twiteer hesabımız askıya alındı.
Bu ara verdiğimiz dönem içerisinde sosyal medyada yeniden etkin olabilmek ve yasakların kaldırmak için yoğun gayret gösteriyoruz.
Yeni yeni oluşturduğumuz platformlarla yeniden takipçilerimize ulaşmaya çalışıyoruz.
…..
Yılllardır biz neden geri kalıyoruz. Malatya ve D.Bakır bizi geçti diyen zihniyetler gelişmenin zeminin oluşturan farklı fikirlerin önünü kapatan zihniyetlerdir. Toplumun doğru bilgilendirilmesini önüne geçmek isteyen bazı aciz olan insanların davranış artık başarıya ulaşamayacaktır.
Yıllarca istedikleri düzeni ve yönetimi bu topluma kabul ettirenlerin yanında bunlara çanak tutan kesimler, 21yüzyılda bunları yapamayacaklarını anlayınca  kendileri ile farklı düşünenlere çelme takarak ve karalayarak susturma, yıldırma girişimleri ile başaracaklarını düşünüşmüş olabilirler.
Buradan o zihniyetteki kesimlere, kişiler bilsinler ki; artık o dönemler bitmiştir.
 Bu nedenle yeni düzene alışmaktan başka çareleri kalmamıştır.
Dünyanın değiştiği gibi, Türkiye’nin değiştiği gibi, Elazığ da değişecektir.
Gelişmek için değişmek şarttır.
Eğer toplum çevremizdeki illerin ekonomik, sosyal ve toplumsal gelişmelerini yakalamak istiyorsa değişimden yana görüş belirten kesimleri desteklemek  koymak zorundadır
Biz üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Bizden hatırlatmak. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum